ZBROJOVKA BRNO BSFK
2:1(2:0)
st 29. 5. 2024 18:00 @ MěFS Srbská, Brno, MSD-D, 27. kolo

REPORT | Z Brna bez bodu

Brno/NMNM - Béčko Zbrojovky v dohrávce 27. kola neztratilo ani bod. Zápas se měl původně hrát v neděli, ale vinou nezpůsobilého terénu byl odložen na dnešek. Změnilo se také dějiště - místo Bystrce se hrálo na Srbské "dvojce".

Poprvé se skóre měnilo v šestnácté minutě, kdy Kohoutek ve středu pole předložil míč rozběhnutému Juritkovi a po jeho zpětné přihrávce se letos potřetí trefil Martin Černý. Za dalších dvanáct minut už to bylo o dva góly. Křížův centr z levé strany hřiště vrátil do vápna Černý a Filip Večeřa svým druhým letošním gólem stanovil poločasové skóre na 2:0. My se mohli do šancí Budy, ale ten netrefil míč s dostatečnou razancí a brněnský brankář vyrazil míč na roh. V prvním poločase bylo Brno jasně lepší, rychlejší a lepé kombinovali. Naopak my to soupeři ulehčili, laciné ztráty v rozehrávce, nedůraz v osobních soubojích a pomalé tempo hry, to Brnu vyhovovalo.
Po přestávce ovšem nastoupilo úplně jiné mužstvo, přeplo na vyšší stupeň. Zvýšili jsme aktivitu, důraz a tempo hry. S vysokým presinkem mělo Brno velký problém, díky tomu začalo procento ztrát narůstat a my to začali přetvářet do velkých příležitostí. 2x se před brankářem objevil Pulkrabek, ovšem obě střely skvěle zneškodnil domácí brankář. Poté se agilní Boušek dostal míči na rohu velkého vápna centrem na zadní tyč našel Jíchu, který mířenou střelou pod břevno překonal domácího brankáře a snížil na 2:1, zadělal tak na drama. K vyrovnání chyběl kousek, Duba na malém vápně trefil obránce na brankové čáře. Zákrok zápasu si nechal domácí brankář na závěr, přímý kop z 25m trefil Nečas přesně do šibenice, ovšem i ten vytáhl špičkami prstů na roh. Zápas dvou poločasů, kde remíza by byla spravedlivá.

Komentář as. trenéra. P. Follprechta: „První poločas byl děsivý, hlavou jsme byli nejspíš ještě na cestě. Nešlo nám nic, kazili jsme jednoduché míče a dopředu jsme byli nulový. Do druhého poločasu jsme to hodně změnili. Prohrávali jsme 2:0 neměli co ztratit, takže jsme dali vše do útoku a vzadu hráli 1 na 1. Risk se málem vyplatil, těch šancí v druhém poločase bylo hodně, bohužel opět nízká efektivita se kterou se trápíme celé jaro.“

FC ZROJOVKA BRNO B 2:1 (2:0) SFK VRCHOVINA
Branky: 16. Černý, 28. Večeřa – 50. Jícha
ŽK: 0:5, ČK: 0:0
Diváci: 120

Sestava SFK: šmída – Bača, Švanda, Batelka (67. Wolker), Novotný (42. Novotný) – Pulkrabek, Šteffl (67. Partl) – Boušek (67. Sytař), Nečas, Jícha – Duba

Sestava Brno: Prodělal - Vit, Šmid, Podkalský, Kříž, Kučera, Polák (60. Polášek), Juritka (60. Kolečkář), Kohoutek, Černý (67. Kluska), Večeřa (67. Pavlík)