Informace o klubu

4_20240229_123445.jpg

SFK Nové Město na Moravě je klub s bohatou historií, která se váže k tradici, ale zároveň otevírá cestu pro nové generace nadějných fotbalistů. Mladé hráče připravují v mládežnických týmech oddaní dobrovolní trenéři, často sami rodiče hráčů. Ačkoli jsou dobrovolníci, neustále dbáme na kvalitu tréninkového procesu, a tak většina z nich absolvuje pravidelná školení a disponuje trenérskými licencemi UEFA třídy C, B a dokonce i A. Výchova mladých talentů je naším cílem již od útlého věku, kdy děti ve věku 4-6 let vstupují do fotbalové školičky, a pokračuje až do kategorií přípravky, žáků a dorostenců.

Historie a současnost klubu

1900 - SK Nové Město na Moravě (původně bruslařský klub)

1950 - TJ Nové Město na Moravě

1998 - Bohemia Breeding

2001 - SFK Vrchovina Nové Město - Radešínská Svratka

2014 - SFK Vrchovina z.s.

2021 - SFK Vrchovina Nové Město na Moravě z.s.

Historie klubu sahá až do roku 1900, kdy byl založen pod názvem SK Nové Město na Moravě, a prošel řadou změn, které reflektují vývoj města i regionu. Klub se spojil s dalšími místními týmy až do vzniku SFK Vrchovina z.s. Nové Město na Moravě v roce 2014. Tato fúze byla motivována zejména ekonomickým tlakem a potřebou efektivně využívat fotbalové infrastruktury ve městě a okolí.

SFK Nové Město na Moravě má dnes rozsáhlý program mládežnických týmů a věnuje se výchově mladých hráčů jako hlavnímu cíli klubu. Od nejmenších po nejstarší hráče nabízíme individuální přístup a podporujeme jejich sportovní ambice.

V roce 2018 vítězstvím ve FORTUNA divizi D postoupil do Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL), což představuje významný milník v jeho historii a zároveň motivaci pro další rozvoj a úspěchy. SFK Nové Město na Moravě se tak stává nejen symbolem fotbalové tradice, ale i moderním centrem pro výchovu a rozvoj talentů ve středu Vysočiny.

V sezóně 2022/23 se klub, po neúspěšném boji o záchranu v MSFL, vrátil do divize. Klub se rozhodl jít do nové sezóny s omlazeným týmem a rád by dával prostor domácím hráčům, kteří prošli našimi mládežnickými kategoriemi.