SFKSpeřice
6:0(3:0)
so 20. 4. 2024 16:00 @ N. Město na M., MSD-D, 22. kolo

Roli favorita jsme zvládli na jedničku

NMNM - V sobotu k nám přijel tým Speřice, v této sezóně bojující o záchranu v divizi. Průběh utkání byl jednoznačný, hostující tým se zvládl pouze bránit a ani to mu od brankového přídělu nepomohlo.

Hostující tým nastoupil s velmi defenzivní taktikou. Ovšem tu již v 10. minutě prolomil po přihrávce Sytaře mladíček Jícha, který se objevil sám před prázdnou brankou a na zakončení měl dostatek času, 1:0. Ve 27. minutě průnikovou přihrávkou uvolnil Šteffl křídelníka Partla, který si pohrál se dvěma obránci a svůj projektil nasměřoval pod víko hostujícího brankáře, 2:0. Ve 32. minutě vyslal Batelka diagonálou Sytaře, který z první sklepnul volnému Dubovi a ten se nemýlil, 3:0. Hosté se prakticky k ničemu nezmohli a otěže zápasu jsme drželi pevně v rukou.

Hned na začátku druhé půle vyslal Šteffl dlouhou přihrávkou Partla, ten levačkou poslal míč pod sebe na malé vápno, kde se k míči jako první dostal mladíček Jícha, 4:0. V 59. minutě zatáhl agilní Partl míč a znovu dával přihrávku po sebe na malé vápno, kterou si tentokrát našel Sytař, 5:0. V 74. minutě prokličkoval Šteffl střed hřiště a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Bouška, ten si poradil s vybíhajícím brankářem a míč poslal přesně k tyči, 6:0. Poté ještě mohl zvýšit po samostatném úniku opět Boušek, ale jeho střelu nakonec obránce tečoval mimo branku. Šteffl napřáhnul z 30 metrů, ale těsně minul. A v závěru utkání se mohl ještě jednou trefit Partl, který vystřelil z rohu velkého vápna a hostující brankář měl s jeho střelou hodně práce. Rozdíl ve skóre tak mohl být ještě vyšší než je konečný výsledek.

SFK 6:0 (3:0) Speřice